пʼятниця, 24 травня 2013 р.

Правила гри у футбол


Вперше правила були введені 7 грудня 1863 року Англійською футбольною асоціацією. Базувались правила на придуманих вКембріджському університеті положення гри.
Футбольні правила, за якими проводяться матчі, не знаходяться в повній юрисдикції ФІФА. Правила встановлює орган під назвою Міжнародна  Рада Футбольних Асоціацій (англ. IFAB — International Football Association Board). ФІФА має 50% представництва в ньому (чотири місця), інші чотири місця належать представникам футбольних асоціацій Англії, Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії, в знак вшанування неоцінимого внеску британців у створення і розвиток футболу. Сучасні правила в своїй основі були прийняті 1997 року і з того часу піддавались лише незначним змінам.

Покришка

М’яч складається з трьох основних компонентів: покришки, підкладки та камери.

Виробляється в основному з синтетичних матеріалів, а не натуральної шкіри, як це було раніше, оскільки шкіра поглинає вологу і мяч набирає вагу. Сучасні синтетичні матеріали переважають шкіру за більшостю показників, і натуральна шкіра вже практично не використовується. Зазвичай використовують матеріал PU (поліуретан) або PVC (полівінілхлорид). Більшість сучасних м'ячів складаються з 32 водонепроникних панелей. 12 з них мають п'ятикутну форму, 20 — шестикутну. Панелі футбольного м’яча зшивають нитками ручним або машинним методом, а також склеюють. Конструкція цих 32 панелей називається усічений ікосаедр, тільки м'яч має більш сферичну форму за рахунок тиску повітря, закачаного всередину. Перший такий м'яч був вироблений в Данії в 1950 році фірмою Select і набув в Європі широкого поширення. Усесвітньо став використовуватичя після чемпіонату світу з футболу 1970 року, на якому були такі м'ячі, виготовлені фірмою Адідас. До цього використовувався м'яч, що складався з 18 довгастих панелей із шнуруванням, за будовою схожий на сучасні волейбольні м'ячі. Ця конструкція достатньо поширена і у наші дні.
У 2004 році компанія Adidas вперше представила Roteiro — офіційний м'яч Чемпіонату Європи з футболу 2004, панелі якого були скріплені термальним методом. Фінал чемпіонату світу з футболу 2006 року в Німеччині був розіграний м’ячем Teamgeist компанії Adidas, панелі якого також були скріплені термальним методом. Офіційним м’ячем чемпіонату світу з футболу вПівденно-Африканській Республіці в 2010 році був Adidas Jabulani. Структура м’яча складається з 8 панелей, з’єднаних між собою термальним методом.

Немає коментарів:

Дописати коментар